Ansambel Onud

Ansambel “Onud”  (kuni aastani 2011 Lehmakommionud) on üheltpoolt verivärske ansambel ja samas vanem kui leib.
“Onud” loodi novembris 1991 Orissaares. Keegi ei tea miks, aga sellest hoolimata tegutsevad “Onud” tänaseni:

 • Ahto Nellis – laulud, basskitarrid
 • Kalev Saar – laulud, trummid
 • Koit Kelder – laulud, kitarrid
 • Juhan Tõhk – laulud, klahvpillid ja paaniflöödid
 • Jüri Lamp – helid
Kuldplaat "Parim showbänd". Endised lehmakommionud ehk tänased onud. Onu Koit, Onu Jüri, Onu Ahto, Onu Martti ja Onu Kalev.

Endised lehmakommionud ehk tänased onud rõõmustavad kuldplaadi üle. Vasakult paremale: Onu Koit, Onu Jüri, Onu Ahto, Onu Martti ja Onu Kalev.

Värskele ansamblile eelnes 20 aastat tegutsemist nime all “Lehmakommionud”. Sisuliselt suuri muutusi nime vahetamisega ei toimunud. Kõik naljad ja vahetekstid jäid samaks. Nime vahetamise tingis kahekümne aasta jooksul muutunud kvaliteet, mis meie enda arvates oli ajaga kohutavalt paremaks läinud ja samuti vajadus uute ambitsioonide järgi. Eelmine nimi ei väljendanud enam seda väärikat taset. Loeb ka see, et meile meeldib bändi teha ja kui juba aastal 2011 meid ennast see nimi natukene häirib, siis järgmise 20 aastaga see tunne vaevalt paraneb.

Miks just “Onud”?
Onud on ju muhedad tegelased. Nad käivad harva külas ja sellepärast ei käi niimoodi närvidele nagu isa või ema või õde või vend. Onude saabumine on alati oodatud sündmus, sest kunagi ei tea, mis kingituse või naljaga Onud seekord üllatavad. Onud on vanakooli mehed, kuid samas ei ole Onud veel vanaonud. Nendes on energia täis särisevat sülti ja raginaga rokki.
Onud võtavad tõsiselt antud lubadusi, aga nende seltskonnas jutustatud lugusid ei tasu enamasti tõsiselt võtta.

8 thoughts on “Ansambel Onud

 1. Teid suvisel pulmapeol Lääne-Virumaal kuulates- vaadates said tõeliselt aru palju sõltub meeleolu bändimeeste oskustest ja šarmist.

 2. Onud esinesid ühel ilusal meedejääval jõulpeol,Krabil.Tänan Teid ja jätkake samas vaimus.Ühele liikmele soovin …head paranemist.Super pidu,aitäh kogu korraldaja meeskonnale.Laulud mis kõlasid kummitavad veel praegugi.

 3. Tere, Lehmakommionud (või mis iganes nimi)

  Viis aastat tagasi Kosel Orus võtsin ilmselt Kalevilt migri peost ja tegin abieluettepaneku Liivile. Nüüd oleme viis aastat õnnelikus abielus!

  Te olete me lemmikud!

  Edu

  Mart Nettan

 4. Tere!

  Soovime teada, kas ansambel Onud on vaba laupäeval, 06.05.2023

  Kokkuvõtvalt:

  Millal pidu toimub: 06.05.2023
  Kus pidu toimub: Viljandi Pärimusmuusika aidas
  Mis sündmusega on tegu: firma juubelipidu
  Ootused: 2x45min

 5. Wow…polnud ammu kogenud sellist naeruteraapiat, head muusikat & tantsivaid onusid käsikäes – see kombo oli suurepärane !!

  Jätkake sama muhedalt ja uute naljadeni ! 😉

  @Vainupea 29.07.2023

  Maris

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga