Ansambel Onud

Ansambel “Onud” on üheltpoolt verivärske ansambel ja samas vana nagu leib.
“Onud” loodi 19.novembril 2011 Orissaare Kultuurimajas koosseisus:

 • Ahto Nellis – laul, basskitarr
 • Jüri Lamp – löökriistad, heli
 • Kalev Saar – laul, trummid
 • Koit Kelder – laul, kitarrid
 • Martti Nõu – laul, kitarrid

 

Kuldplaat "Parim showbänd". Endised lehmakommionud ehk tänased onud. Onu Koit, Onu Jüri, Onu Ahto, Onu Martti ja Onu Kalev.

Endised lehmakommionud ehk tänased onud rõõmustavad kuldplaadi üle. Vasakult paremale: Onu Koit, Onu Jüri, Onu Ahto, Onu Martti ja Onu Kalev.

Uuele ansamblile eelnes 20 aastat tegutsemist nime all “Lehmakommionud”. Sisuliselt suuri muutusi nime vahetamisega ei toimunud. Onud, pillid ja naljad jäid samaks. Nime vahetamise tingis kahekümne aasta jooksul muutunud kvaliteet, mis meie enda arvates oli ajaga kohutavalt paremaks läinud ja samuti vajadus uute ambitsioonide järgi. Eelmine nimi ei väljendanud enam seda väärikat taset. Loeb ka see, et meile meeldib bändi teha ja kui juba aastal 2011 meid ennast see nimi natukene häirib siis järgmise 20 aastaga see tunne vaevalt paraneb.

Miks just “Onud”?
Onud on ju muhedad tegelased. Nad käivad harva külas ja sellepärast ei käi niimoodi närvidele nagu isa või ema või õde või vend. Onude saabumine on alati oodatud sündmus, sest kunagi ei tea, mis kingituse või naljaga Onud seekord üllatavad. Onud on vanakooli mehed aga samas ei ole Onud veel vanaonud. Nendes on energia täis särisevat sülti ja raginaga rokki.
Onud võtavad tõsiselt antud lubadusi aga nende seltskonnas jutustatud lugusid ei tasu enamasti tõsiselt võtta.

4 Kommentaarid

 1. Lisatud detsember 3, 2013 kell 08:05 | Püsiviide

  Suured tänud hästi toreda peomeeleolu loomise eest!
  Ületasite täiega meie ootusi!!!

  Uno Maitus

 2. marek tartust
  Lisatud september 28, 2017 kell 06:34 | Püsiviide

  Teid suvisel pulmapeol Lääne-Virumaal kuulates- vaadates said tõeliselt aru palju sõltub meeleolu bändimeeste oskustest ja šarmist.

  • Onud
   Lisatud september 28, 2017 kell 11:14 | Püsiviide

   Tänud tagasiside eest. See on hästi sõnastatud universaalne kompliment, sest seda saab tõlgendada nii nagu keegi ise soovib 🙂

 3. Mart Nettan
  Lisatud jaanuar 27, 2018 kell 13:28 | Püsiviide

  Tere, Lehmakommionud (või mis iganes nimi)

  Viis aastat tagasi Kosel Orus võtsin ilmselt Kalevilt migri peost ja tegin abieluettepaneku Liivile. Nüüd oleme viis aastat õnnelikus abielus!

  Te olete me lemmikud!

  Edu

  Mart Nettan

Lisa kommentaar

Sinu e-posti ei avaldata ega jagata kunagi published nor shared.

Võid kasutada järgmisi HTML märgendeid ja atribuute <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

 • Onud Facebookis