Onude 2013 aastalõpu plaanid.

Pühasid paremaid kõikidele Onude sõpradele!
2013 aasta sulab kiiremini kui soolvõi kadakasel suveniirnoal ja aasta viimased päevad kaovad kiiremini kui teise sordi mandariinid Saaremaa Tarbijate Ühistu kauplustest. Kas Onud jooksevad aastalõpus näärisokku või sulatavad lambarasvast küünlaid? Tuleb välja, et tegelevad hoopis vokaalinstrumentaalmuusikaga ja seda mitmes erinevas kihelkonnas üle Eesti.

Allpool on toodud kronoloogilises järjekorras rituaalsed esinemised, kuhu peaksid pääsema ka need inimesed, kes ei kuulu Vabaonude Ordu salastatud nimekirja.

27. detsembril kell 21.00 Puhja Seltsimajas aastalõpupidu.
Lauad ettetellimisel.
Osamaks, a´ 10.- eurot, tasuda hiljemalt  20. detsembriks seltsimajja või Piilu baari.
20. detsember on küll ammu möödas, aga võib-olla saab veel jutule.
Reklaamis on kirjutatud, et tantsumuusikat teevad “Lehmakommionud”. See on loomulikult alatu reklaamitrikk, et lihtsaid maainimesi peole petta. Tegelikult kuulsad “Lehmakommionud” ei esine üldse sellel aastal Eestis. Esineb hoopis Saaremaalt Orissaare kultuurimajast pärit bänd “Onud”. Onudes on täpselt samad liikmed, samad pillid, samad laulud ja naljad, aga tegemist on hoopis teise ansambliga.

28. detsember Mäetaguse rahvavamajas algus 19.00
Ida-Virumaa, Mäetaguse vald, Telefon: 336 6960
Mäetaguse rahvamaja on valitsuse poolt salastatud objekt Eestis. Selle kohta internetist eriti infot ei leia ja Google kaartidel on selle koha peal udune koht, et varjata salajasi kultuuribaase. Mäetaguse valla veebilehelt näiteks rahvamaja lehed ei avane. Säilinud on lootus, et põrandaalused kultuuri eest võitlejad toovad avalikkuse ette mõne vapustava infokillu, mis heidaks uut valgust sellele aastalõpu sündmusele. Ettenägelikumad Mäetaguse inimesed koguvad hetkel erinevaid toiduaineid ja muud varustust, et olla valmis kõige hullemaks. Kuuldavasti pidi Maalehe kalender varsti lõppema ja keegi ei tea, mis peale seda edasi tuleb.

31.detsember algusega 21.00 Spa Hotell Rüütli restoranis Ritter toimub “Aastavahetuse pidu”.
Õhutjuht Andres Karu ja muusika ansamblilt “Onud”
Siit leiad aastalõpu pakettide hinnad. Need spa hinnad pidid tervisega imet tegema. Minul on tervis praegu hea ja hetkel turgutamist ei vaja, aga kuuldavasti pidi juba ainuüksi nende pakettide vaatamine tervistavalt mõjuma. Üks mees olla neid vaadanud ja enam tal madala vererõhuga ei pidavat probleeme olema. Teine mees, kelle silmi vaevas kissis-sündroom, oli kohe suured silmad teinud neid hindasid vaadates. Osad inimesed on nende hindade pärast isegi oma religioonis pettunud. Üks naine ei uskunud oma kõrvu kui neid hindasid kuulis.

Leia endale elukohajärgne ja sobiv Onude pidu ning proovi kohal olla. Neid, kes on saavutanud kohal olemise kunsti ja suudavad hetke nautida, ei häiri ka tavapärased Onudega seotud puudused: vanad laulud, vanad naljad, vanad ülikonnad, vanad sokid, vanad juhtmed, vanad pillid, vanad jne.  Kui sa suudad elada hetkes, siis sind ei häiri, et sa oled kõike seda juba näinud ja ei too seda valukeha taaka minevikust peole kaasa, vaid vaatad Onusid alati värske pilguga nagu angerjas sõnnikuussi konksu otsas.

Onu Martti mandrilt Onude merevaatega veebilehe toimetusest.

 

Onudega pole see küll kuidagi seotud, aga ilus laul Maarjalt, mis sobib hästi tänavuste jõuludega.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga